Długość [m] W górę / w dół Przeznaczenie Czas w lecie
16 400 375 / 375 Piesza, Narciarska, Rowerowa 3h 15′

Jedna z najpiękniejszych widokowo wycieczek z Krawcowego Wierchu, kilkunastokilometrowy spacer ze wspaniałą panoramą Tatr i Małej Fatry.

Trasa wiedzie od schroniska do granicy, na niebieski szlak słowacki. Przy słupku 123/7 w prawo do słupka 123/13, gdzie odbijamy w lewo na „skrót zimowy”, by ponownie połączyć się ze szlakiem przy słupku granicznym 124/6. Szlakiem dochodzimy do słupka III/125, około 150 m od końca „skrótu zimowego” gdzie szlak i granica odchodzą w prawo, a trasa do Novoti biegnie nadal prosto drogą gospodarczą, początkowo prosto, potem lekkim łukiem w prawo dochodzimy do poprzecznej grogi asfaltowej, przy niewielkim placyku. Przecinamy zatem drogę poprzeczna i dalej kontynuujemy w tym samym kierunku po odchodzącej, wyraźnej drodze gospodarczej. Po około 3200 m od Bacówki wychodzimy na ogromne polany i łąki, gdzie dalej kontynuujemy grzbietem w kierunki wyraźnie widocznego masztu TV. Trasa przebiega asfaltową drogą około 100 m na wschód od masztu. Po minięciu go droga opada, a następnie trasa odbija w prawo po asfalcie w kierunku widocznego już w dole kościoła. Po minięciu kościoła na wprost przez mały mostek który prowadzi do placu w centrum wsi (bar, sklep). Powrót tą sama drogą.
UWAGA! Przy maszcie TV można odbić w prawo, w wyraźną choć gruntową drogę przechodzącą bezpośrednio pod masztem, która po około 600m doprowadzi nas do Novoti wprost na Bar u Valentina (piwo, napoje), sklep COOP.
Powrót tą samą drogą.

Link na urzadzenie mobilne:

https://drive.google.com/open?id=1kRIi21igS3wakjHI3RLyRsba8Bw&usp=sharing

Zeskanuj kod QR